dejas

Deja dzimst, satiekoties ritmam un kustībai. Deja ir vistīrākā dzīvesprieka izpausme, tā labi iespaido gan ķermeni, gan uzlabo garastāvokli. Vēlme kustēties saskaņā ar dotā brīža emocijām pastāvēs vienmēr, lai kā mēs censtos to apspiest. Dejas un to veidi, stili ir ļoti dažādi. Mūsdienu ātrajā attīstības ritmā, pilnveidojas un attīstās dažādi deju kursi, kur var apgūt zināšanas un prasmes ikviens, kas vēlas iemācīties konkrēto dejas veidu. Kādas dejas šobrīd ir vispieprasītākās? Un kādi ir populārāki deju kursi?

Balles dejas
Balles dejas jeb sarīkojuma dejas ir piemērotas ikvienam dejotgribētājam. Iegūtās prasmes nodarēs ne tikai ballē, bet arī vienkāršā ballītē vai kādā pasākumā. Nodarbībās tiek apgūtas dažādas dejas, sākot ar Latīņamerikas ritmiem līdz pat Lēnajam valsim un Tango. Nodarbībās tiek apgūta uzticēšanās, sadarbība un paļāvība savam deju partnerim.

Lady Styling
Nodarbības paredzētas tikai sievietēm, lai varētu pārliecinoši justies solo dejojumā (bez partnera). Nodarbībās tiek apgūta gurnu, roku un pagriezienu tehnika dažādu soļu variācijās. Lady Styling var apgūt gan pie Salsas, Bačatas vai citām Latino dejām. Eleganta kustēšanās prasme un deju ritmu izjušana ļaus sajusties daudz brīvāk un pārliecinošāk.

Vai var apgūt deju nodarbības online vidē?

Jā, piedāvājam arī online deju nodarbības gan tiešsaistē, gan ierakstu formā. PIESAKIES!

Laikmetīgās dejas
Laikmetīgā dejai pamatā ir stāsts, kas piepildīts ar atstrādātu dejas tehniku, ietverot elementus no klasikas līdz akrobātikai. Dejas horeogrāfijas veidošana ir netipiska citiem deju stiliem, jo tiek apvienoti grūti savienojami deju elementi, bet tas rezultātā tiek radīts kas jauns un unikāls. Liels uzsvars ir uz lokanību un koordināciju. Šo deju stilu dejo ar basām kājām.

Jazz dance
Jazz dance deju nodarbības attīsta ķermeņa plastiku un spēju kustēties brīvi, uztverot ķermeni kā vienotu veselumu. Šajā dejas stilā nav stingru kustības normu, dejas forma ir brīva, to veido, vadoties pēc sajūtām, ko rosina mūzika un ritms. Parasti tiek izmantota džeza mūzika, bet var dejot arī pie cita žanra mūzikas. Džeza dejām ir paveidi – Broadway džezs, klasiskais džezs, afro-džezs, freestyle un citi veidi.

Sporta dejas
Sporta deju nodarbībās var apgūt Standartdeju un Latīņamerikas programmu, kas ietver tādas dejas kā: Lēnais valsis, Tango, Vīnes valsis, Fokstrots, Kviksteps (Standartdejas) un Samba, Ča-ča-ča, Rumba, Pasodoble, Džaivs (Latīņamerikas dejas). Sporta dejas ir pāru sporta veids, tas nozīmē, ka dejojot ir nepieciešams deju partneris. Apmeklējot sporta deju nodarbības, var piedalīties sacensībās gan Latvijā, gan ārzemēs.

Show Dance
Show Dance (šova dejas) ietver visus deju virzienus, kuri ir saistīti ar uzstāšanos (HipHop, Jazz, Vogue, Dancehall, Contemporary Fusion u.tt), kā arī trenera radītās interpretācijas jeb horeogrāfijas. Pie dažādu stilu dziesmām tiek mācītas kombinācijas, un tādā veidā, ķermenis kļūst par papildus instrumentu mūzikai.

Hip Hop
Kaut arī parādās aizvien vairāk jauni deju stili, Hip Hop deju popularitāte paliek neizmanīta. Hip Hop deju stils skaitās ļoti dinamisks, neskatoties uz to, ka galvenais akcents tiek novirzīts tikai uz dažām ķermeņa daļām. Ja interesē apgūt šo deju stilu, tad nepieciešams apgūt ne tikai deju tehniku, bet arī pašu dejas filosofiju, jo Hip Hop sludina brīvību no pieņemtajām normām.

Break dance
Break Dance, tulkojumā no angļu valodas ir lauztā deja. Ļoti dinamisks deju virziens, kas ietver dažādus akrobātiskus un cīņas mākslas elementus. Dejas ir individuālas, kur dejotāji sancenšas viens ar otru, parādot labāko sniegumu. Dejošanas elementi ir gan guļus uz grīdas, gan stāvot kājās. Nodarbībās ir augsta instensitāte, kas prasa labu fizisko formu.

Zumba
Zumba ir vidējas vai augstas intensitātes enerģiska dejas un fitnesa nodarbība. Zumbas nodarbībās deju soļu kompozīciju ir viegli saprast un apgūt īsā laikā. Nodarbību laikā tiek nodarbinātas vairākas muskuļu grupas un tiek trenēta fiziskā izturība, koordinācija, kā arī tas ir lielisks treniņš sirds un asinsvadu sistēmai.

Salsa, Bačata
Salsa ir jautra un dinamiska partnerdeja. Nodarbību laikā, deju partneriem nepieciešams mainīties savā starpā, līdz ar to nav nozīmes, vai nāc uz nodarbībām ar savu partneri vai bez. Salsai arī ir dažādu stilu paveidi, bet visiem kopīgs ir 8 sitienu ritms un tā veidošanā izmantojamie mūzikas instrumenti. Šo deju veido partnerattiecības starp vīrieti, kas vada deju, un dāmu, kas seko. Savukārt, Bačata ir kaislīgāka deja, kas veido intīmāku atmosfēru starp partneriem un lielāku tuvību. Arī Bačata ietver dažādus stilus -Dominican Bachata, Modern Bachata, Traditional Bachata u.c.

Balets
Nodarbībās tiek izkopta stāja, lokanība, muzikalitāte, koncentrēšanās spēja un koordinācija. Baleta nodarbībās uzmanība tiek vērsta uz dažādiem stiepšanās un spēka vingrinājumiem, lai uzlabotu ķermeņa spējas.

Dejošana uzlabo vispārējo fizisko sagatavotību, kas ir vitāli svarīga ne vien bērniem, bet arī pieaugušajiem. Deja balstās uz saskaņotu muskulatūras darbību, iekļaujot vairākas muskuļa grupas. Tāpēc deju nodarbību apmeklēšana nāks par labu ne tikai tavam garastāvoklim, bet arī visam ķermenim, lai uzlaboto fizisko formu. Tā kā deju veidi ir daudz un dažādi, atrodi savu mīļāko nodarbošanos un apmeklē nodarbības ar prieku un gandarījuma sajūtu!

 

Comments are closed.