deju kursi pāriem

Mūsdienās aizvien vairāk pieaug pieprasījums pēc deju nodarbībām pāriem. Populārākie deju kursi pāriem ir, protams, “Balles dejas“, tad seko “Tango kurss”, “Valša pamati” un “Salsas kursi”. Deju kursi pārsvarā iedalās “ar priekšzināšanām” un “iesācējiem”. Ja Tev nav pieredzes konkrētajā deju veidā vai neesi dejojis/usi vispār, tad labāk izvēlēties deju kursu iesācējiem, jo kursā tiks apgūtas pamata deju kustības, konkrētās dejas pamatsoļi un mūzikas ritms.

Nākamais svarīgais nosacījums dejās ir vadīšana jeb partneru savstarpējā saprašanās dejas laikā. Vadīšana nozīmē vīrieša (partnera) prasmi likt saprast sievietei (partnerei) dejas soļus vajadzīgajā virzienā un figūras, kuru secība iepriekš nav paredzēta. Tas nozīmē, ka vīrietis ir vadītājs, bet sievietei ir jābūt uzmanīgai un jāpaļaujas vīrieša soļu improvizācijai. Ļoti svarīgi ir mācēt vadīt un sekot. Vadība ir ļoti interesanta, jo abi dejotāji zina deju soļus, bet to secīgo izpildījumu paredz tikai vīrietis. Saprašanās dejas laikā bez vārdiem ir unikāla sajūta – jūtams ir gan gandarījums, gan prieks par padarīto.

Savukārt, dāmai ir jāapgūst prasmi sekot. Bieži novērots, ka partneri skatās uz otra kājām, vērojot to kustības, bet sekot partnerim nav iespējams, skatoties uz partnera kāju kustībām, jo vadīšanai un sekošanai ir jānotiek vienlaicīgi. Lai labi sekotu partnerim, ir jājūt kā kungs vada. Ja viņš vada nepārliecināti un/vai vāji, tad dāmai vadība nav jāpārņem savās rokās, bet gan jāizrunā šīs nepilnības ar partneri.

Deju kursi jāizvēlas pēc savām interesēm un vēlmēm. Balles deju kursā ir iekļautas vairākas dejas – valsis, Vīnes valsis, tango, kviksteps, samba, ča-ča ča, rumba, džaivs. Pakāpeniski apgūstot deju pamatsoļus, tiks veidota arī deju horeogrāfija, kas sastāvēs gan no pamatsoļiem gan citām figūrām. Savukārt, tango kursā tiek padziļināti apgūta tikai viena deja – tās pamatsoļi, figūras un pozas. Ļoti labvēlīgs deju kurss pāriem, kas gatavojas kāzu dienai, ir “Valša pamati“. Šajā deju kursā tiek apgūts tikai lēnais valsis un Vīnes valsis, kā arī dažādas pozas un deju figūras. Pēc kursa apgūšanas, pāriem būs vieglāk nodejot savu kāzu deju, kā arī citos saviesīgos pasākumos justies pārliecinoši.

Galvenais, sākt un izbaudīt deju! Deju kursi pāriem palīdzēs uzlabot savstarpējo uzticību un vairos prieku attiecībās. Šobrīd ir dažādas deju nodarbības Rīgā, izvēlaties sev tīkamāko!

Comments are closed.