nodarbibu veidi

Kur sportot? Vai es drīkstu nākt bez pieredzes? Kā atrast motivāciju sportot? Vai man sanāks? – Šie jautājumi bieži rosās pa galvu pirms kaut kā jauna izmēģināšanas. Pirms sāc uztraukties par šiem jautājumiem, atceries savu mērķi un iemeslu, kāpēc esi te, kāpēc interesējies par jaunām aktivitētēm. Varbūt tavs iemesls ir veselības uzlabošana, aktivitātes palielināšana, jauna hobija atrašana, brīva laika aizpildīšana, socializēšanās vai kāds cits iemesls.

Šobrīd ir daudz iespēju, kā aizpildīt savu brīvo laiku aktīvā veidā. Lai aktivitātes ir regulāras, svarīgi atrast to, kas tiešām patīk. Svarīgi baudīt gan pašu aktivitāti – deju nodarbību, fitnesa treniņu, pastaigu, tenisa spēli u.tt., gan arī sajūtu pēc nodarbes.

Fiziskā veselība

Ja vēlies uzlabot veselību, palielinot ikdienas aktivitātes līmeni un fizisko slodzi, tad piemērotāk būtu atrast vidējas vai augstas intensitātes nodarbības. Bet, atceries, sāc pamazām! Nevajag pieteikties uzreiz uz trīs treniņiem nedēļā. Sāc ar vienu nodarbību, tad divas reizes nedēļā, tad trīs. Ja vēlies, vari dažādot slodzi, izvēloties dažādas aktivitātes. Svarīgi ir izveidot savu treniņa plānu, pie kura pieturēsies neatkarīgi no garastāvokļa. Uzraksti savu nedēļas plānu, kas derēs tieši tev. Piemēram,

  • 30 min pastaiga katru dienu vai darba dienu;
  • 2x nedēļā deju treniņš (Zumba, Latino Fitness);
  • 1x nedēļā spēka treniņš (online Dance Workout, Tabata);
  • 1x āra aktivitāte (badmintons, teniss, volejbols, skrējiens, riteņbraukšana).

Mentālā veselība

Ja vēlies atpūtu no lielas fiziskās slodzes un uzlabot mentālo veselību, atrodod mieru un harmoniju sevī, tad var izvēlēties zemas vai vidējas intensitātes nodarbības. Derēs nodarbības ar uzsvaru uz lokanības uzlabošanu, dziļās muskulatūras stiprināšanu, kā piemēram Latino per Una deju kurss, joga, pilates, stiepšanās nodarbības.

Socializēšanās

Ja vēlies socializēties un uzlabot saikni ar savu otro pusīti, piemērots būtu Balles deju kurss vai deju privātstundas, kur var apgūt dažādas dejas un iemācīties sadejoties gan zaļumballē, gan kādā svinīgā pasākumā. Ja tomēr ir kāda nedrošības sajūta grupu nodarbībās, var sākt ar deju privātstundu, kur ar pasniedzēju varēsi individuāli apgūt tev interesējošas dejas.

Ko tālāk?

Jebkurā gadījumā, gaidām tavu pieteikumu, lai kopā uzdejotu, vairojot prieku un labsajūtu sevī!

Comments are closed.