viesibu speles

Rīko kārtīgu ballīti vai vienkārši pasēdēšanu šaurā draugu loku? Ir dažās spēles, kuras nevar nepatikt! Padalīsimies ar spēlēm, ko var spēlēt gan viesībās, gan dzimšanas dienās, gan vienkārši vakaros, kad “nav ko darīt”.

Kas vēl noderēs? Veselīgi un oriģināli našķi! Pārsteidz viesus ar tematiskiem gardumu komplektiem. Ieskaties Klaudia BOX un varbūt atradīsi piemērotu komplektu, kas spēļu vakaram vai viesībām piešķirs personalizētāku pieeju. Tā var būt kā balva uzvarētājam, našķis viesiem vai ciemakukulis. Kam gan nepatīk našķēties, vai ne?

 1. Jautājumu spēle par katru dalībnieku
  Nepieciešams iepriekš izdomāt jautājumus un nosūtīt spēļu vakara dalībniekiem. Lai katrs nosūta tev atbildes, bet nedalās ar informāciju. Tad izmanto ērtu platformu, kur izveidot “quiz” jeb jautājumu spēli, piemēram, Kahoot. Jautājumu spēlē iekļauj uzdotos jautājumus par katru draugu, piemēram: “Kurš ir Jāņa mīļākais gadalaiks?”. Tad spēļu vakarā aicini draugus nolādēt “Kahoot” aplikāciju telefonos un izmanto planšeti/datoru/ TV kā ekrānu, kur tiks parādīti jautājumi. Katrs dalībnieks savā telefonā atzīmē atbildes. “Kahoot” aplikācija norādīs gan pareizās atbildes, gan uzvarētāju. Jautra spēle, lai labāk iepazītu kompāniju. Jautājumu piemēri: Kāds ir tavs slepenais talants? Ja tu nevarētu dzīvot Latvijā, kur tu dzīvotu? Kādu vecumu sev piedēvētu, ja nezinātu, cik tev gadu? Spilgtākā bērnības atmiņa? Ar kuru slavenību tu gribētu aprunāties;Ja būtu jāizvēlas, par kādu dzīvnieku tu pārvērstos…
 2. Erudīcijas spēle
  Līdzīgi kā iepriekšējā spēlē, jautājumus var izvērst arī tematiskajā nozīmē. Piemēram, visi jautājumi ir tikai par jubilāru vai Ziemassvētkiem vai Latviju, vēsturi, tehnoliģijām utt.
 3. Melomaniaki – mūzikas minēšanas spēle
  Izvēlies dāžada stila un gada dziesmas. Var spēlēt gan komandās, gan pa vienam, atkarīgs no cilvēku skaita. Spēles laikā, atskaņo izvēlētās dziesmas un dalībniekiem ir jāuzmin dziesmas nosaukums un izpildītājs.
 4. Galda spēles
  Mūsdienās ir pieejams plašs galda spēļu klāsts, kas iepatiksies gan bērniem, gan pieaugušajiem. Galda spēļu uzņēmums “Brain games” piedāvā atrast sev piemērotāko un mīļāko spēli. Mūsu deju studijai īpaši patīk šīs spēles: “Codenames (LV)”, “ICECOOL”, “Saboteur (Sabotieris)”, “Dixit”, “Ņem”. Protams, visiem zināmais “Alias” un “Saderēsim?” arī noder foršā kompānijā.
 5. Satausti, kas tas ir
  Dalībniekam ar ciet acīm pēc taustes jānosauc, kas tas ir. Priekšmetu var likt arī kastē vai maisā. Dalībniekam ir vēlams aiztaisīt ciet acis vai aiziet. Mēģini sagatavot interesantus priekšmetus, piemēram, burku attaisāmais, lūpu balzāms, krītiņš, svece.
 6. Vārdu minēšana
  Spēle notiek pa pāriem. Vienam cilvēkam no pāra iedot austiņas un uzliek mūziku, lai viņš nedzird, kas notiek apkārt. Otram cilvēkam iedot kartiņu ar vārdiem, kas skaidri jāsaka savam pāriniekam, lai viņš nosauc vārdu pēc lūpām. Vārdus var izdomāt, vai izmantot vārdus no spēles “Alias”. Vārdi nav jāskaidro, bet skaidri jāizrunā, lai tas, kurš klausās mūziku, var nosaukt vārdu.
 7. Aktieri un filmas
  Spēlēt var pa pāriem vai ar visiem kompānijas dalībniekiem. Vienam cilvēkam iedot lapiņu, kur uzrakstīts aktieris/aktrise. Tad viņam saucot tikai filmu nosaukumus, kuros aktieris ir tēlojis, jāpanāk, lai kāds no kompānijas nosauc, kas tas ir par aktieri.
 8. Par jubilāru
  Katram ciemiņam iedot lapiņu, kur jāuzraksta 3 lietas, kas patīk jubilāram un 3 lietas, kas nepatīk. Tad jāaizloka lapiņas un jāiesniedz jubilāram.
 9. Aktivitātes spēles:
  – Pie kepkas (cepure ar nagu jeb nēģenes) pielīmē 2 tējas maisiņus ar diedziņiem un kratot galvu tie jādabū augšā uz cepures naga.
  – Uz deguna uzliek apaļu cepumu /šokolādes gabaliņu, tas bez roku palīdzības jādabū mutē. Galva ir atgāzta.
  – Galda vidū noliek tukšu olu trauku no kartona un ar atsitienu pa galdu jātrāpa iekšā galda tenisa bumbiņas.
  – Pilnu glāzi ar ūdeni jāizdzer ar tējkarotes palīdzību. Kurš to izdara pirmais, tas uzvar.
Comments are closed.