dejotprieks veselība

Mēs katra kādreiz esam apņēmušās: ēst veselīgāk, vairāk sportot, mazāk stresot u.tt… Bet vai tiešām sevis ierobežošana un kontrolēšana novedīs pie kā laba? Jautājums ir “Kā būt veselīgai un laimīgai?” Vienmēr ir jāatceras, ka galvenais ir nenonākt galējībās. Var piekopt veselīgu dzīvesveidu bez nomācošām un pārmetošām domām par sevi. Daži padomi, kuri Tev palīdzēs ievērot veselīgā dzīvesveida pamatprincipus un būt laimīgai:

  • Pieņem sevi – savu ķermeni, savus emocionālos kāpumus un kritumus, savu raksturu. Kad patiešām esi pieņēmusi sevi un mīli sevi tādu, kāda esi, vari sākt strādāt, lai uzlabotu un pilnveidotu savas fiziskās un emocionālās puses.
  • Atrodi savu motivatoru – labākajā gadījumā, labākā motivācija esi Tu pati ( Tavi mērķi un sapņi ). Ja ar to nepietiek, palūdz draudzenei, draugam vai mātei, lai motivē Tevi rīkoties Tavu mērķu labā.
  • Rīkojies – nevis tikai runā vai domā par savu mērķi, bet ej un piepildi to. Piesakies semināriem, apmeklē iepazīšanās nodarbības, uzdod jautājumus! Nekautrējies un uzdrīksties! Sākumā mēs visi esam iesācēji, bet tieši mēģinot vēl un vēl, uzkrājam pieredzes bagāžu.
  • Nebēdā un nepārmet sev – izlaizts treniņš, apēsta kūciņa, izdzerts aliņš un sāļo riekstu trauks nekādīgi nedrīkst ietekmēt Tavu noskaņojumu. Visas mēs zinām to pārmetošo sajūtu, ko izjūtam, kad novēršamies no sava plāna. Bet nevajag dusmoties vai vainot sevi, kas izdarīs, tas izdarīts un jāiet tālāk. Svarīgi ir ieturēt pauzi un atpūsties, bet neaizt prom pavisam, atmetot ar roku.
  • Maini savu rutīnu – veselīgi dārzeņu salāti, vienveidīgs treniņš katru nedēļu un banānu smūtījs.. Maini un uzlabo savu ēdienkarti, iepazīsties ar jaunām sporta nodarbībām un iepriecini sevi ar jaunu sporta apģērbu.
  • Esi brīva – mediji un cilvēki tik ļoti mēģina uzspiest savus uzskatus. Lasi, klausies, bet izvēlies to, kam piekrīti visvairāk. Esi brīva un neatkarīga no citu cilvēku viedokļiem, nepakļaujies spiedienam!

Lai veicas piepildīt savus sapņus un dzīves mērķus!

Comments are closed.