nogurums

Pēc vasaras atpūtas un vitamīnu uzņemšanas ar dārza ogām, augļiem un dārzeņiem, straujiem soļiem tuvojas skolas, studiju un darba gaitas, kur rodas papildu stress. Rudenī vairāk sāk uzkrāties nogurums, ko veicina ikdienas stress, tumšie vakari, mazāk saules, mazāk dabīgo vitamīnu, ko uzņēmām ar svaigām ogām un augļiem. Daudzi cilvēki uzreiz sāk dzert multivitamīnus, zivju eļļas vai citus uztura bagātinātājus. Bet kā var zināt, kādus vitamīnu preparātus lietot, ja nezinām, kas trūkst organismā?

  1. Novēro pašsajūtu! Seko līdzi savam veselības stāvoklim, novērojot savu pašsajūtu. Atceries, nepārstrādāties un nepārspīlēt ar jauniem pienākumiem. Ja jūti lielāku nogurumu, sāc ar sava dienas režīma analīzi. Pārdomā šos faktorus, kas varētu ietekmēt tavu pašsajūtu:
    – miega daudzums;
    – fiziskās aktivitātes;
    – atrašanās svaigā gaisā;
    – pilnvērtīgas un regulāras ēdienreizes;
  2. Konsultējies ar ģimenes ārstu! Ja novēro spēka izsīkumu, slikta miega kvalitāti vai palielinātu nervozitāti, vērsies pie ģimenes ārsta. Pastāsti savus novērojumus par pašsajūtu ārstam un pajautā nosūtījumu uz asins analīzēm.
  3. Nodod asins analīzes! Ārsta nosūtījums ir obligāts tikai tad, ja analīzes apmaksā Nacionālais Veselības Dienests (NVD) vai apdrošināšanas kompānija. Svarīgi pārbaudīt ne tikai pilno asins ainu, ko var nodot jebkurā laikā, bet ieteicams veikt padziļinātu izpēti un pārbaudīt tādus rādītājus, ko nepieciešams veikt tukšā dūšā. Svarīgi zināt! Ir iespējams pierakstīties uz konkrētu laiku asins analīžu nodošanai. Kontakttālruni pierakstam lūgums skatīt mājaslapā – E. Gulbja laboratorija. Rindas no rītiem mēdz būt garas, pēc ilgas gaidīšanas un asins nodošanas tukšā dūšā, bieži cilvēkiem paliek slikta dūša, reibst galva. Asins parauga ņēmēji pacientus aicina pierakstīties un konkrētu laiku, lai izvairītos no apgrūtinājumiem pēc analīžu nodošanas. Vai zināji, ka gan E. Gulbja, gan Centrālā laboratorija piedāvā gatavus analīžu paneļus jeb komplektus, kur jau ir norādīti svarīgākie asins analīžu rādītāji? Piemēram: “Ofisa darbinieku profils“, “Veģetārieša panelis“, “Sporta veselības panelis“, “Senioriem“, “Sievietes veselība“, “Vīrieša veselība” u.c. Asins analīžu komplektus padziļināti var izpētīt E. Gulbja un Centrālās laboratorijas mājaslapā. Pēc analīžu rezultātu saņemšanas, varēsi redzēt, kas trūkst organismā un kādi veselības uzlabojumi jāveic. Atkarībā no rezultātiem sapratīsi, vai ir jālieto uztura bagātinātāji, vai jāpārskata uzturs, vai arī nepieciešams samazināt/palielināt fizisko slodzi.

Secinājums! Pirms sāc lietot konkrētus medikamentus vai uztura bagātinātājus, veic asins analīzes un konsultējies ar ģimenes ārstu par savu veselības stāvokli un tā uzlabošanu. Neļauj multivitamīnu vai citu uztura bagātinātāju reklāmai ietekmēt tavu lēmumu par preparātu lietošanas nepieciešamību. Sākumā noskaidro savu veselības stāvokli un tālāk rīkojies pats!

Comments are closed.