kustiba ikdiena

Slinkums, nogurums, pārāk daudz darba un vēl mājas pienākumi – ir biežāki attaisnojumi, kas attur cilvēkus no laika veltīšanas fiziskajām aktivitātem. Ja arī nesanāk atrast mīļāko sporta nodarbību vai nepietiek tam laika, vienmēr var atrast risinājumu. Daži ieteikumi, kā vairāk kustēties ikdienas steigā:

  • Iepirkšanās taktika. Dodoties iepirkties, auto novieto vismaz 15 minūšu attālumā no veikala un atlikušo ceļu mēro kājām.
  • Ja, satiekot draudzeni, dodaties uz kādu kafejnīcu, paņemiet maltīti vai kafijas krūzi līdzi un dodaties garā pastaigā. Sarunājoties, laiks paskrien nemanot un nogurums nav jūtams. Pastaiga būs lielāks ieguvums veselībai nekā sēdēšana kafejnīcā.
  • Ja ir atrodas kāds brīvs brīdis, bet negribas domāt par pieteikšanos kādai fiziskai nodarbībai, esi radoša un pati nodarbini savu ķermeni. Piemēram, ved pastaigā suni (ja pašai nav sava mīluļa, iegriezies patversmē, kur brīvprātīgi var izstaidzināt patversmes suņus). Ir pieejamas dažādas aplikācijas ar fitnesa vingrinājumiem, kas palīdzēs izkustēties un izpildīt gan vēdera preses, gan kāju, roku un muguras muskulatūras vingrinājumus.
  • Dejo! Dejot var gatavojot zupu, tīrot zobus, kārtojot māju un taisoties uz darbu! Izveido mīļāko dziesmu sarakstu un aiziet! Viena deja dienā palīdzēs izkustināt kauliņus un uzlabot garastāvokli.
  • Maini ģimenes ieradumus. TV skatīšanos iemaini pret kopīgu fizisko aktivitāti – pastaiga, riteņbraukšana, futbols, galda teniss, volejbols u.tt. Dodaties uz tuvāko parku, sporta laukumu vai pagalmu. Nav nepieciešams maksāt īri par zāles izmantošanu kādā sporta klubā vai centrā, izmanto iespēju kustēties ārā!
  • Atgriezies bērnībā. Ej rotaļās ar bērniem. Viņiem netrūkst spēka un nebūs iebildumu, ja piedāvāsi uzspēlēt paslēpes, uguns bumbu, ķerenessunīšus. Jautrība un izkustēšanās garantēta!
  • Nosaki savu ikdienas soļu mērķi. Dienā ieteicams ir sasniegt 10 tūkstošus soļus. Neuztraucies, tie nav jāskaita pašai vai uzreiz jāiegādājas viedpulkstenis, vai fitnesa aproce. Ir pieejamas bezmaksas aplikācijas, kas arī telefonā uzskaita soļus. Liec telefonu kabatā un tik staigā apkārt!
  • Izmanto kāpnes nevis liftu vai eskalatoru. Tā varēsi patrenēt gan kājas, gan līdzsvaru.
  • Baudi sezonalitātes burvību! Vasarā – peldies, spēlē sporta spēles, skrien, dodies pārgājienā vai laivu braucienā. Ziemā- cel sniegavīru, pikojies, slēpo, slido vai spēlē boulingu.

Strādājot 8 stundas darbā, ierēķinot laiku nokļūšanai darbā un tad mājupceļam, pārtikas iepirkšanai, gatavošanai un citiem mājas darbiem, cik laika paliek ģimenei? Pavadi laiku kopā ar saviem mīļajiem kvalitatīvi un no visas sirds! Veido veselīgus ģimenes ieradumus, kas veicinās priecīgāku pašsajūtu un kopābūšanu. Rūpējies par savu veselību un dāvā rūpes saviem mīļajiem! Kusties vairāk, raizējies mazāk!

Comments are closed.