rudeni

Vējš, lietus, kaut kur paspīd saule un tā pa apli… Brrr.. Rudens kā rudens! Paldies vasarai, bet klāt jau Latvijas rudens! Esat gatavi mainīt savus ikdienas paradumus un pielāgoties jaunai sezonai. Daži ieteikumi, kas Tev palīdzēs baudīt skaisto rudens sezonu un stiprināt imunitāti! Jā, jā, zinu, zinu – iesnas, sāpošs kakls, aukstums un mājās pat nav apkures – KO TAD TUR BAUDĪT? Iemācīties pieņemt un sadzīvot ar esošajiem apstākļiem dažiem ir gana grūts izaicinājums, bet tomēr mums katram dzīvē jāiemācās pielāgoties apstākļiem (ne tikai laikapstākļiem).

Atbilstoša apģērba izvēle!
Tā kā lietussargu mums nevisai patīk nēsāt līdzi, jo pārsvarā jāzīlē: “Šodien būs lietus vai nebūs? Ņemt līdzi lietussargu vai tomēr nevajag?” Tāpēc iesaku izvēlēties jaku/mēteli ar kapuci. Vēlams, lai jakā ir kārtīgas kabatas, kur paslēpt rokas, ja gadījumā, nav līdzi cimdiņi.

Nepārstrādājies!
“Skrienot, skrienot un skrienot Tu visu tāpat nesasniegsi.” Šis ir dzirdēts, vai ne? Jā, no mīļās Prāta Vētras dziesmas! Darbs, studijas, skola, bērni, vīrs, draudzenes, treniņi.. Paga, paga, atceries arī par laiku tikai sev, par atpūtu, miera un klusuma mirkli bezdarbībā! Ieej vannā, paskaties pa logu ar imunitāti stiprinošu dzērienu vai atrodi savu miera ostu.

Miegs!
Kā jau visi zina, ļoti svarīgi ir izgulēties! Kad jūtams, ka slimība nāk iekšā organismā, organisms pats sāk cīnīties ar to – pieprasa vairāk gulēt, dzert šķidrumu! Palīdzi un pieņem sava organisma brīdinājuma signālus – paņem brīvdienu, izgulies, sasildies, sadzeries tēju ar medu un citronu, kā arī bagātini savu uzturu ar dārzeņiem un augļiem! Neizgulēšanās un spēku izsīkums veicina imunitātes pavājināšanos. Savukārt, ja vēlies labu pašsajūtu, rūpējies par sevi jau pirms slimība ienāk organismā.

Uzturs!
Mūsdienu sabiedrība ir diezgan labi izglītota par sabalansēta un veselīga uztura ievērošanu. Vienīgi, būtu labi nevien zināt, bet arī darīt! Lai nodrošinātu sekmīgu imūnsistēmas darbību un stiprinātu vispārējo veselību, nepieciešams ievērot pilnvērtīgu uzturu, uzņemtot arī antioksidantus, kas palīdzēs cīņā ar vīrusiem. Iesaku uzturā iekļaut – pilngraudu produktus, kāpostus, bietes, ķiplokus, lociņus, citrusaugļus, kivi, saldos piparus. Kā arī vairāk uzņemt škidrumu – minerālūdeni, zāļu tējas, svaigi spiestas sulas!

Fiziskās aktivitātes!
Nepakļaujies rudens depresijai, sēžot mājās. Jā, atpūsties ir svarīgi, bet atceries, par sabalansētu dzīves ritmu. Iesaku izmantot labvēlīgus laikapstākļus rudenīgai pastaigai piemērotā apģērbā, vērojot skaistās koku lapas un lasot kastaņus. Sēņošana un ražas novākšana svaigā gaisā ir labs veids kā baudīt rudeni ārā. Savukārt, ja vēlies atrast aktīvākas nodarbes, apmeklē deju vai fitnesa nodarbības. Bet, ja ar draugu vai vīru ziemā plāno apmeklēt balli, iegūsti jaunas zināšanas Balles deju kursos.

Roku higiēna!
Aizdomājies, cik daudzām lietām Tu pieskaries dienas laikā. Atceries, ka ne vien Tu vienīgais tur esi pieskāries, bet arī citi, un Tu pat nevari iedomāties kādi tie citi ir. Tāpēc dienas neaizmirsti bieži mazgāt rokas, it īpaši, pēc uzturēšanās publiskās vietās un pirms ēdienreizēm. Centies izvairīties no tuva kontakta ar apslimušiem cilvēkiem. Atceries, klepojot un šķaudot – aizsedz muti ar kabatas lakatiņu.

    1. Ja tomēr gadās saslimt, neaplipini un cieni citus! Atcel tikšanās, neierodies uz ballīti un paņem darbā slimības lapu vai brīvdienu. Labāk veseļojies mājās un konsultējies ar savu ģimenes ārstu.

      Veiksmi baudīt rudeni!

Comments are closed.