kāzu dejai gatavoties

Tuvojoties kāzu dienai, tuvojas arī patīkamais satraukums. Vai viss ir izdarīts? Kas vēl ir nepieciešams? Dažāda veida jautājumi vijas ap galvu. Bet tas ir tikai satraukums, pozitīvais stresiņš. Tas jāmāk baudīt un pašiem jārīkojas tālāk. Par to, vai iestudēt kāzu deju, lasi kāzu un kopdzīves medijā Līgavām.

Kā sagatavoties kāzu dejai? Vai tā ir obligāti jādejo? Tas ir atkarīgs no Jums pašiem, jo tā ir Jūsu diena, Jūsu kāzas un Jūsu izvēle. Ir skaisti, kad laulātais pāris ar savu pirmo deju, atklāj dančus. Pirmajai dejai nevajadzētu būt pārspīlēti iestudētai, mokošai un sarežģītai. Tā ir jābauda! Skaists dejojums ir dabisks un patiesi mīļš. Ir ieteicams apmeklēt dažas kāzu deju nodarbības, lai iegūtu priekšstatu par dejošanu pārī un veiksmīgu sadejošanos. Iegūtās zināšanas un prasmes noderēs arī citos pasākumos un ballītēs.

Daži ieteikumi, kas Jums palīdzēs sagatavoties kāzu dejai:

1. Izvēlieties sev mīļu un patīkamu kādu dejas dziesmu
Svarīgi ir kopā izvēlēties Jums piemērotu dziesmu, pie kuras vēlaties dejot. Dejas ritms kāzu dejai pārsvarā nav ļoti ātrs. Jāņem vērā līgavas kāzu kleitas aprises un deju kurpes. Rūpīgi pārskatiet dejas dziesmas vārdus – lai nebūtu negatīvi izteicieni.

 

2. Iemācieties skaisti un vienoti uznākt uz deju laukuma
Iznākot uz pirmo deju, visu viesu acis būs tikai uz Jums. Es nenomierināju, ne? Neuztraucieties un nesteidzieties, tas ir galvenais, ko atcerēties pirms pirmās dejas un tās laikā. Iznākot uz deju laukumu, pārbaudiet savu stāju un neskatieties lejā. Pārliecinoša uznākšana ir daļa no veiksmīga dejojuma.

 

3. Dejošanas satvēriens
Noteikti pārbaudiet savu satvērienu dejas laikā. Pareizas roku pozīcijas dod ne vien labu izskatu, bet arī veiksmīgāku kustēšanos un savstarpējo saprašanos pirmās dejas laikā.  Attālums viens no otra ir atkarīgs no līgavas kleitas veida. Konsultējaties ar deju pasniedzēju par to, kā labāk dejot kopā.

 

4. Palieciet mierīgi un neizrādiet to, ja kaut kas sajūk vai aizmirstas
Dejas laikā noteikti nevajadzētu koncentrēties uz momentiem, kas nesanāca. Jūsu viesi nezina, kas dejā bija paredzēts, tāpēc, ja kāda kustība aizmirstas vai tiek sajaukta, neuztraucieties un plūstoši dejojiet tālāk.

 

5. Skatieties viens uz otru un smaidiet vairāk
Tā ir Jūsu kāzu diena! Esat laimīgi un baudiet viens otra smaidu!

 

6. Dejas ilgums
Ieteicamais kāzu dejas ilgums ir līdz 3 minūtēm. Protams, tas ir atkarīgs no izvēlētās kāzu dejas dziesmas – to nevar pārtraukt tieši 3 minūtēs. Jāklausās, kad ir iespēja noklusināt vai saīsināt dziesmu. Vai arī dziesma var turpināties, bet pēc laulātā pāra pirmās dejas, pievienojas arī liecinieki/vedēji/vecāki vai arī visi kāzu viesi.

Dejotprieks studija arī piedāvā apgūt kāzu deju, apmeklējot deju privātstundas. Ar prieku palīdzēsim Jums sadejoties un izveidot skaistu un mīļu kāzu deju!

 

Comments are closed.