atputa

Mmm, tās izteiksmīgās vasaras smaržas! Alus, čipsoni, sieriņš, gaļiņa.. Mmm, jau saskrēja siekalas. Īpaši atvaļinājuma laikā gribas palutināt sevi ar nekā nedarīšanu un gardām uzkodām, vai ne? Bet gribas arī saglabāt ķermeņa formu un neuzņemt par daudz lieko kilogramu. Ko darīt, lai saglabātu formu un izbaudītu brīvdienu burvību?

Pirmkārt, neuztraucies un nepārmet sev par apēstajām kalorijām. Nesodi sevi ar papildus slodzi vai badošanos. Izbaudi gardās maltītes atvaļinājuma laikā!

Otrkārt, nebaidies atpūties un neko nedarīt! Jā, tādām dienām arī jābūt. Tavam ķermenim un prātam jādod atslodzes dienas, lai uzlādētos un ar lielāku spēku atsāktu ikdienas darba ritmu. Ļauj nervu sistēmai atbrīvoties no pienākumu pildīšanas un darba uzdevumu domāšanas. Ļaujies dabas burvībai – svaigs gaiss, gulēšana pļavā vai jūras šalkoņas vērošana. Izklausās piemēroti lieliskai atpūtai.

Treškārt, gulēšāna 7 dienas no vietas gan vairs nebūs tik laba atpūta tavam ķermenim. Kāpēc? Jo fiziskās aktivitātes palīdz mazināt stresu un trauksmi, regulējot vielmaiņas apmaiņu un enerģijas plūsmu ķermenī. Dodies pastaigā pie dabas! Ej ar kājām uz veikalu! Vai izbrauc ar riteni līdz tuvākajam brīvdabas koncertam. Nekā nedarīšanai ir savi plusi, bet atceries par mērenību!

Ceturtkārt, izpēti atvaļinājuma atrašanās vietu. Brauc uz pludmali? – Ej peldēt vai pastaigā gar jūras krastu. Dodies All inclusive ceļojumā? – iepazīsti viesnīcas teritoriju. Daudzas viesnīcas piedāvā apmeklēt ne tikai trenažieru zāles, bet arī dažādas grupu nodarbības. Piemēram, Zumbu, ūdens aerobiku, Salsas apmācības u.c. Dzīve laukos? – Izbaudi garās pastaigas, dārza darbus vai peldi tuvākajā ezerā.

Atvaļinājuma laikā mēģini darīt lietas, ko nesanāk paspēt ikdienas steigā. Tā pati mājas sakārtošana, drēbju skapja vai dokumentu revīzija sniedz lielu gandarījumu un atvieglojuma sajūtu. Piesakies uz kādu meistarklasi, deju nodarbību, apmeklē bezmaksas seminārus vai izbaudi siltā laika burvību pie dabas!

 

Comments are closed.