dejot

Jau no bērnības, dzirdot mūziku, mēs sākam kustēties mūzikas ritmā. Bērns nezina, kā jādejo, bet viņš sāk kustēties intuitīvi, nedomājot par to, ko padomās citi, vai ar kuru kāju jāsāk pirmais solis. Deja izriet no cilvēka vēlmes pēc personiskās izpausmes un sociālās saiknes. Protams, var dejot arī vienatnē, bet, apmeklējot deju nodarbības, kursus vai klubus, cilvēki jūt kolektīvo prieku un labsajūtu no socializēšanās, pat nerunājot, bet tikai kopā kustoties mūzikas ritmā. Piekrīti?

Kāpēc cilvēki dejo? Iemesli var būt daudz un dažādi:

  • dabiska vēlme pēc kustības mūzikas pavadījumā;
  • emociju izpausme;
  • jaunu prasmju iegūšana;
  • vispārējo fizisko spēju attīstībai;
  • kultūras mantojuma saglabāšana;
  • fizisko spēju izrādīšana;
  • sacensību izpausme;
  • svinības;
  • sēras;
  • izklaide;
  • iedvesmojoties no cita avota;
  • sapnis;
  • ……

Vai dejot var ikviens?

Vai neesmu par vecu, lai iemācītos dejot? – Nē, neesi, jo dejot var ikviens, neatkarīgi no vecuma, dzimuma vai spējām. Dejai nav jābūt perfektai, lai būtu deja. Viss atkarīgs no tā, kā tu saproti dejas jēdzienu, ko tu ietver dejas nozīmē.

Kas vispār ir deja?

Balstoties uz Nacionālās enciklopēdijas definīciju:

Deja – mākslas veids, cilvēka pašizpausmes, komunikācijas un pasaules izziņas forma, kurā izmanto ritmiskas, strukturētas vai improvizētas ķermeņa kustības noteiktā laika un telpas rāmī mūzikas pavadījumā vai bez tā.¹

Dejošana ir cita veida komunikācija. Atkarīgs no deju stila vai veida, var nolasīt kustības emocionālo izpausmi. Katrs deju kustību var sajust citādāk vai pat vispār neko nejust. Tas atkarīgs no tā, cik labi cilvēks pārzina savas emocijas un apzinās kustību. Citam ir grūti izpildīt kādu dejas soli nevis fizisko spēju dēļ, bet gan emocionālā stāvokļa dēļ.

Kāpēc cilvēki nāk dejot?

Cilvēki sāk dejot konkrētajā dzīves posmā, jo jūt nepieciešamību pēc sevis izzināšanas, savu emociju saprašanas, bērnības sapņa īstenošanas vai vēlmes pārliecinoši kustēties mūzikas pavadījumā. Dejojot prāts atbrīvojās no ikdienas trauksmes un ķermenis izpauž uzkrāto tonusu. Piemēram, pēc deju nodarbības jūtams vieglums, labsajūta, gandarījums un enerģijas pieplūdums. Kaut arī nodarbību laikā, prāts mēģina izsekot līdzi jauniem deju soļiem un ķermenis mēģina atdarināt nepieciešamo kustību, tas sniedz milzu pienesumu organismam, jo tu viņu pabaro ar jaunām zināšanām un izsit no ikdienas rutīnas. Uzlabojas asins cirkulācija, koordinācija, palielinās darba spējas, samazinās trauksme un depresīvais noskaņojums, uzlabojas garastāvoklis un ir labāka miega kvalitāte. Tā ir! Pamēģini! Un tu sapratīsi!

Kā iemācīties dejot?

Deju apmācības (deju kursi, grupu nodarbības, individuālās nodarbības) dos iespēju iemācīties dažādu deju pamatus atkarībā no vēlmēm. Vai vēlies iemācīties dejot valsi? Vai arī dejot ballītēs? Gatavojies savai kāzu dejai? Vai vienkārši vēlies apgūt deju pamatus savai pašizaugsmei un priekam? Izvēlies sev atbilstošākās deju apmācības, vai jautā deju studijai palīdzību izvēlēties piemērtāko nodarbību. Deju nodarbības pieaugušajiem var uzlabot arī partneru savstarpējo saitni un attiecības, ja izvēlies pāru dejas – balles deju kurss vai deju privātstundas. Bet deju nodarbības sievietēm – Latino per Una, Latino Fitness palīdzēs apgūt gan deju soļus, gan uzlabot fizisko un mentālo stāvokli, iegūstot pašpārliecību par sevi. Kārtīgam izdejošanās treniņam būtu piemērota Zumba, bet ķermeņa stiprināšanai ar deju elementu palīdzību izvēlies – Ballet Barre nodarbības.

Ko sniedz Dejotprieks?

Dejotprieks studijas praksē deja un kustība mūzikas ritmā tiek izmantota, lai uzlabotu fizisko, emocionālo, prāta (uztvere, atmiņa, domāšana) un sociālo veselību. Mēs patiesi novērtējam katra klienta rezultātu gan kustību, gan emocionālajā ziņā. Ir tāds prieks cilvēkiem sniegt iespēju justies labāk, izzināt sevi un savu ķermeni, pieņemt sevi un turpināt attīstīties. Mēs lepojamies ar katru dejotgribēju!

Atsauces:

https://enciklopedija.lv/skirklis/3567-deja

Comments are closed.