kazu deja 2023

Kāzu rīkošana ir gan patīkams, gan satraukumu pilns dzīves posms. Kāzu dienas tradīcijas mainās vai tiek pielāgotas katra pāra vēlmēm. Tā pat ir arī ar laulātā pāra pirmo deju jeb kāzu deju. Šobrīd tikai daži pāri vēlas kāzās dejot pirmo valsi. Lielākā daļa kāzu pāru, kas nāk apgūt savu kāzu deju, izsaka personīgas vēlmes kāzu dejai. Pirmā deja jeb kāzu deja vairs nav tikai valsis. Kāzu deja var būt pavisam dabiska un brīva, neiestudēta un vairāk improvizēta. Tas ir atkarīgs no kāzu pāra. Kā viņi grib dejot, vai grib dejot un, ko grib dejot. Kāzu dejā var būt skaisti atliecieni, griezieni, cēlieni un citi deju elementi. Kāzu dejai nav jābūt uzspiestai. Ir mīts, ka vīriešiem nepatīk dejot. Nē, viņiem patīk dejot, ja sievietes ļauj viņiem dejot, ļauj vadīt savu dāmu. Pietiek pat ar vienu individuālo deju nodarbību pārim, lai labāk saprastos uz deju grīdas.

Dejot vai nedejot kāzu deju?

Mūsuprāt, dejot! Tas ir kāzu pāra kopīgs un emocionāls mirklis skaistas mūzikas pavadījumā. Bet, kā dejot un cik ilgi dejot atkarīgs no pāra. Kāzu dejas privātstundā kāzu pāris var izrunāt detaļas par deju kopā ar pasniedzēju. Deju nodarbības pasniedzēja palīdzēs saprast labāko risinājumu katram pārim kāzu dejai pie izvēlētās dziesmas.

Informācija par pieteikšanos uz deju individuālajām nodarbībām pāriem pieejama “Kāzu deja” sadaļā.

Kā izvēlēties kāzu dejas dziesmu?

Jāizvēlas dziesma, kas abiem patīk. Tā var būt kopā būšanas laikā nozīmīga dziesma, var būt vienkārši skaista mīlestības dziesma, kas jums aabiem patīk. Vislabākais, kad pāris uz kāzu dejas nodarbību nāk ar jau izvēlētu dziesmu. Vai, ja ir vairāki kāzu dejas dziesmas varianti, tad tos var izrunāt pirmājā deju privātstundā. Protams, pie dažām dziesmām ir grutāk dejot, pie dažām – vieglāk. Bet visu var iemācīties un izrunāt kopā ar deju pasniedzēju. Ja kāzu dejas dziesmas variantu vispār nav, tad, protams, pasniedzēja uz vietas var ieteikt kādus variantus, bet ļoti iesakām jau pirms nodarbības padomāt dziesmu, kas patīk. Jo tad pašiem būs vieglāk dejot. Dejotprieks studijas citos bloga rakstos ir apkopoti vairāki kāzu dejas dziesmas varianti. Tos var atrast meklētāja sadaļā, rakstot: “dziesma”. Arī te apkoposim jaunus, skaistus kāzu dejas dziesmu variantus.

Kāzu dejas dziesmas varianti:

 1. Can’t Help Falling in Love – Haley Reinhart
 2. Nothing’s Gonna Stop Us Now – Starship
 3. You Are the Best Thing – Ray LaMontagne
 4. Waltzing in Dreamland – Alan Moorhouse
 5. Wonderful Tonight – Eric Clapton
 6. More Than Words – Extreme
 7. Lift me Up – Rihanna
 8. Just Two of Us – Bill Withers and Grover Washington, Jr.
 9. Lululu – The Hobos
 10. Baby I’m Yours – Arctic Monkeys
 11. Disfruto – Carla Morrison
 12. Love Me Like You Do – Jada Facer
 13. Can’t Take My Eyes off You – Frankie Valli
 14. Wildest Dreams – Duomo
Comments are closed.