paliecmajas

Saistībā ar COVID-19 vīrusa izplatību, arī mūsu valsts aicina iedzīvotājus palikt mājās un ļoti izvērtēt nepieciešamību apmeklēt publiskās telpas, bet šajā situācijā nedrīkst aizmirst par savas labsajūtas veicināšanu mājas apstākļos. Varam un sākam izmantot šos brīvos brīžus, lai beidzot sāktu darīt to, kam nekad nepietika laika, bija slinkums vai nogurms. Ko darīt mājās?

Idejas, ko darīt mājās, ja gribi izkustēties

1. Zumbas vai aerobikas nodarbība mājas apstākļos

Jā, tas ir iespējams! Saņemies, pārvelc pidžamu uz sporta drēbēm un tīmekļa vietnē Youtube ieraksti “Zumba workout videos to do at home“. Izvēle būs liela. Varēsi izvēlēties, vai vēlies vairāk uzmanību pievērst spēka treniņiem, tad izvēlies Zumba Strong video, Latino dejām vai cita deju stila video. Arī Dejotprieks studijā ir pieejamas online deju un fitnesa nodarbības! Pirmā nodarbība ir bezmaksas!

2. Sāc vingrot jeb spēka vingrinājumi mājās

Tev nevajag sporta zāli vai inventāru vingrinājumu izpildei. Ir pieejami vairāki ļoti labi un droši vingrinājumi, kurus var veikt ar savu personīgo svaru. Galvenais, pievērst uzmanību vingrinājumu izpildei. Ierakstot meklēšanas vietnē GoogleWorkout at home“, atradīsi vairākas programmas, kas piedāvā plašu vingrinājumu klāstu. Pašmāju fitnesa trenere Paula Freimane ir izveidojusi savu notievēšanas un muskuļu masas palielināšanas programmu MonacoFit.com. Vienīgi programma ir maksas, bet ja tevi interesē pielāgots vingrojumu klāsts un uztura plāns, tad varbūt tas ir, ko meklē. Šajā platformā informācija ir pieejama latviešu valodā.

3. Lokanības un stiepšanās vingrinājumiem pamēģini jogu

Ja esi iesācējs, tad meklēšanas platformā Google meklē “Yoga For Beginners“. Ja pati vari veidot savu jogas nodarbību, tad mājoklī atrodi mierīgu stūrīti, paņem sporta paklājiņu vai dvieli un uzsāc ar sev zināmajiem vingrinājumiem.

 4. Mājokļa uzkopšana

Drošvien dzīvokļus un mājokļus mēs tīrām arī ne izsludinātās ārkārtas situācijas laikā, bet ja vēlies kārtīgi izkustēties, šoreiz veic pamatīgu ģenerāltīrīšanu. Kad pēdējo reizi mazgāji aizkarus, segas pārklājus? Ķeries klāt pie logu mazgāšanas, notīri virsmas, neaizmirsti par visiem stūriem un kaktiem aiz mēbelēm, notīri lampas, grāmatu plauktus u.tt. Tikai pēc šo darbību veikšanas pievērsies vispārējai mājas uzkopšanai.

5. Plauktu un drēbju skapju revīzija

Kā to pareizi veikt? Sāksim ar drēbju skapi. Sākumā jāsaprot, no kā vajadzētu atbrīvoties un ko atstāt. Vari izveidot savas drēbju kategorijas, piemēram:

  • drēbes, kuras patīk un der;
  • drēbes, kuras īsti neder un nepiestāv;
  • drēbes, kuras īstenībā nemaz nepatīk;
  • drēbes, kurām ir kādi bojājumi un kuras nav iespējams sašūt/salabot.

No pirmās drēbju kategorijas (drēbes, kuras patīk un der) izvēlies drēbes, kas tiek bieži vilktas un saproti, varbūt ir kādas drēbes, kuras nevelc nemaz. Veic secinājumus, no kurām drēbēm vēlies atbrīvoties. Ja nevari izdomāt par kādu konkrētu apģērbu, tad uzdod sev jautājumus:

  • vai pēdējā gada laikā esmu šo vilkusi;
  • ja tagad ieraudzītu šo apģērbu veikalā, vai tiešām to nopirktu;
  • vai jūtos ērti šajā apģērbā;
  • vai šo apģērbu varu sakombinēt ar citām drēbēm no savas garderobes.

Ieteikumi kulturālai laika pavadīšanai mājās

1. Filmas un seriāli

Uz kino nemaz nevajag iet, jo mūsdienās dažās online filmu platformas (skaties.lv; shortcut.lv, Netflix u.c.) piedāvā noskatīties gan jaunākās filmas, kas iet kino, gan seriālus. Filmu izvēle atkarīga no tavas gaumes un noskaņojuma.

2. Virtuālās tūres dažādos pasaules muzejos

Īpaši smagi COVID-19 vīrusa skartajā reģionā atrodas Vatikāna muzejs, kas pašlaik apmeklētājiem ir slēgts. Bet to ir iespējams apskatīt virtuālajā tūrē – Vatikāna muzejs. Ja interesē mākslas un modes industrija virtuāli var apskatīt Ņujorkas Metropoles mākslas muzeju. Tiešsaistē var doties arī uz Sanktpēterburgas slaveno muzeju Ermitāža. Virtuālās tūres ir pieejamas arī tādos muzējos kā “The Belvedere” Vīnē, “The Rijksmuseum” Nīderlandē, The Doge’s Palace Venēcijā.

3. Podkāstu (podcasts) klausīšanās

Podkāsti ir audio saturs, kuru vari klausīties gan esot kustībā, gan mierīgi sēžot. Podkāstu tēmas ir plašas un pieejamas dažādai informācijas iegūšanai. Tur atradīsi ekspertu padomus, viedokļus, intervijas un sarunas. Izzini podkāstu pasauli, klausoties sev interesējošās tēmas. Norādītos podkāstus iespējams klausīties Spotify mūzikas atskaņošanas platformā vai citviet internetā:

  • Delfi.lv podkāsti
  • TED Talks Daily
  • Cilvēkjauda
  • I’mperfect piektdiena
  • Sālsmaize
  • Satori podkāsti
  • Veselīgs uzturs ar Kristīni Podvinsku
  • Būsim Reāli podkāsts
  • Podkāsts Svarīgās Detaļas

4. Grāmatas online

Ir pieejamas vairākas platformas un aplikācijas, kas piedāvā gan iegādāties kāroto grāmatu tiešsaistē, gan bezmaksas versijā lasīt pieejamās grāmatas. Arī grāmatnīca Zvaigzne ABC piedāvā savā internetveikalā iegādāties E-grāmatas. Citas populārākās vietnes, ko apsvērt grāmatu lasīšani online ir – Kindle Books (Amazon), BookBub, eBooks. Grāmatu kopsavilkuma alternatīvai var izmantot Blinkist aplikāciju.

Uztaisi sev SPA vakaru

Esi radoša un izdomā, kādas SPA procedūras vari veikt mājas apstākļos. Dažas lietiņas, ko vari izmantot radošajai domu darbībai savam SPA vakaram – sveces, aromātiskās ēteriskās eļļas, skrubis, putas, sāls bumba, romantiska mūzika, vanna, nagu lagas, ķermeņa losjons, sejas maskas, piens, medus u.c. Atceries arī par piemērotu atmosfēru – atslābinoša mūzika, mazāks apgaismojums un brīva galva no negatīvām domām un ikdienas pienākumiem.

Rokdarbu un mākslas darbnīca mājās

Atceries mājturības stundas? Visām mīļākās stundas bija, kad varēja taisīt ēst, vai ne? Un tagad, kad katrai sava mājsaimniecība un virtuve tik ļoti sajūsminātas vairs neesam. Bet, varbūt vēlies atjaunot šūšanas prasmes, adīšanu, gleznošanu, zīmēšanu vai krāsošanu? Te atradīsi dažas pamācības, kā izveidot mājas dekorācijas, sveci, apgleznot krūzi un citas rokdarbu idejas.

Izklaidei mājās

Nopūt putekļus no galda spēļu skapīša, varbūt kādā atvilktnē atradīsi vecās labās kārtis. Pienācis laiks atcerēties, kā jāspēlē Cūkas. Apskati citas radošas spēles, ko vari spēlēt mājas apstākļos. Nevajag rīkot viesības vai draugu sanākšanu mājās, esat radoši un izdomājiet savus jaunos noteikumus vai spēles. Sazvanaties ar vecākiem un vecvecākiem izmantojot Skype, WhatsApp video zvanu vai citu platformu.

Atsauces:
https://www.wantedineurope.com/news/visiting-the-best-european-museums-online.html

Comments are closed.