aplikacijas dzivesveidam

Šobrīd tehnoloģiju izaugsme nodrošina mūs ar dažādām iespējām dzīvesveida kvalitātes uzlabošanai un uzskaitei. Ar dažādu viedierīču palīdzību (fitnesa aproces, viedpulkstenis u.c.) mēs varam veiksmīgāk, precīzāk sekot līdzi saviem datiem un ikdienas paradumiem. Ir dažādas aplikācijas, kas nosaka miega režīmu un sniedz ieteikumus miega kvalitātes uzlabošanai, uztura un fizisko vingrinājumu aplikācijas, atgādinājumi, elpošanas apmācības u.tt. Uzskaitīsim noderīgas aplikācijas dažādām vajadzībām:

  1. Uzņemto kaloriju uzskaite – MyFitnessPal. Bezmaksas versijā ļoti vienkārši var noteikt produkta uzturvērtību (arī tauku, ogļhidrātu un olbaltumvielu daudzumu), ar telefona kameru noskanējot produkta svītrkodu. Ja gatavo ēdienu pats, vai lieto uzturā produktus (augļus, dārzeņus u.c.) bez svītrkoda, var atrast produkta vērtību datubāzē. Ļoti ērta, vienkārša un noderīga aplikācija. Izmantojot maksas versiju, tiek piedāvātas dažādas receptes. MyFitnessPal datus var sinhronizēt ar Apple Health aplikāciju.
  2. Atgādinājumi par zāļu lietošanu – Pill Reminder. Esam pieraduši lietot zāles ne tikai saaukstēšanās gadījumā, bet arī imunitātes stiprināšanai. Piemēram, dāžādus vitamīnus un uztura bagātinātājus. Ir ieteicams nodot asins analīzes, lai pārbaudītu, kas pietrūkst organismā un tad pielāgot vitamīnu kompleksu. Katram noteikti jāpārbauda un jākontrolē D vitamīna līmenis asinīs un īpaši sievietēm jāseko dzelzs līmenim organismā. Aplikācijā var uzstādīt ikdienas atgādinājumu konkrētā laikā par zāļu lietošanu.
  3. Mūzikas klausīšanās aplikācija – Spotify. Dažreiz pastaiga klusumā ir tieši tas, kas vajadzīgs, bet sabiedriskajā transportā citu cilvēku klačas var izdedzināt ausis. Tāpēc ir patīkami paklausīties dziesmas un nedaudz atslēgties no apkārtējo trokšņiem. Bezmaksas versija ir diezgan ierobežota, jo starp dziesmām ir reklāmas, nav iespējas patīt dziesmu uz priekšu/atpakaļ, nevar klausīties mūziku bezsaistē (bez interneta), nevar izvēlēties augstāko mūzikas kvalitāti un pārslēgt citu dziemsu var tikai 5 dziesmas stundā. Līdz ar to, ja bieži klausies mūziku vai izmanto mūziku treniņu procesos, iesaku izvēlēties maksas versiju un baudīt jūtamas priekšrocības.
  4. Piezīmju aplikācija – Notes. Pieraksti savas idejas, mērķus un vēlmes. Veido sarakstus dažādām nepieciešamībām – pirkumu saraksts, kur doties brīvdienās, mājas darbu saraksts, mēneša “TO DO LIST” u.tt. Nenoslogo savu prātu ar atgādinājumiem par mazsvarīgāk lietām, labāk pieraksti tos un atpūtini prātu, ļaujoties jaunām idejām.
  5. Fitnesa aplikācija – 8fit. Ikdienas steigā atrodi 8 minūtes, ieslēdz 8fit aplikāciju un aiziet! Var izmantot bezmaksas versiju, vai arī individuāli pielāgot sporta programmu un uzturu maksas versijā. Ir vairākas līdzīgas aplikācijas ar vingrinājuma kompleksiem, ko var izpildīt īsā laikā. Droši meklē savu mīļāko!
  6. Kalendārs kā dienas plānu uzskaite – Calendar. Jā, dažādi kalendāri grāmatu veidā ir forši un stilīgi, bet tomēr, ja esi mobils un negribi nēsāt līdz milzu grāmatu vai ietaupīt papīra resursus, tad aktīvi izmanto savu kalendāru telefonā. Pieraksti dzimšanas dienas, vārda dienas, brīvdienu plānus un ikdienas aktivitātes (treniņus, tikšanās, braucienus, citas nodarbes).
  7. Karšu aplikācija – Google Maps. Aplikācija var darboties navigācijas režīmā arī bezsaitē (bez interneta), tikai jāatceras lejupielādēt kādu konkrētu kartes reģionu vai pilsētu, lai to lietotu bez pieslēgšanās internetam. Bet savienojumā ar internetu, pārvietošanās un navigācijas nolūkā izmantojot Google Maps, var redzēt gan precīzus sabiedriskā transporta laikus, gan tuvākās kafejnīcas, veikalus, viesnīcas un aptiekas.
  8. Navigācijas aplikācija – Waze. Izmanto Waze aplikāciju nevien ceļa norādēm, bet arī sastrēgumu apbraukšanai un lai sagatavotos, ja priekšā ir avārija vai bīstama situācija uz ceļa. Ja brauc kādam pakaļ, vari dalīties ar savu braukšanas maršrutu un atbraukšanas laiku ar otru cilvēku. Viņš varēs sekot līdzi un zināt, cikos precīzi būsi klāt.
  9. Ēdienu piegāde – Wolt. Kad gribas kaut ko garšīgu, bet negribas neko gatavot, izpēti ēdienu piegādes aplikāciju Wolt, kas piedāvā tiešām daudzveidīgus ēdināšanas restorānus. Var izvēlēties piegādi no tuvākajām ēdināšanas iestādēm tavā atrašanas vietā vai arī jebkura cita restorāna, kas ir aplikācijā. Dažādas cenas ēdieniem, daudzveidīgas garšas iespējas un piegādes maksas.
  10. Lojatlitātes karte – My Rimi. Ja esi RIMI veikala pastāvīgais klients, tad seko līdzi savām iknedēļas atlaidēm My Rimi aplikācijā. Aplikācijā var ērti skatīties dažādas receptes un sekot jaunāko atlaižu piedāvājumam.
  11. Menstruālā cikla novērošanas aplikācija – M. Cycles. Aplikācija labi strādā bezmaksas versijā, ļaujot ievadīt menstruālo ciklu, simptomus un citus individuālos parametrus. Arī ginekologi aicina dāmas sekot līdzi saviem pašsajūtai un reģistrēt datus aplikācijā.
  12. Mūzikas atpazīšanas aplikācija – Shazam. Ja interesē dziesmas nosaukumus vai izpildītājs, ieslēdz aplikāciju Shazam, kāmēr dziesma tiek atskaņota. Iegūtie dziesmas nosaukumi un to mākslinieki tiks saglabāti tavā Shazam aplikācijā.
  13. Bilžu glabāšanas aplikācija – Google Photos. Neaizpildi telefona atmiņu un pārlādē bildes un video Google Photos aplikācijā. Bilžu skaits ir neierobežots, bet bilžu kvalitāte tiks samazināta, bet kvalitātes atšķirība nebūs acīm redzama.
  14. Spēles – Impulse, RISK, WordSearch. Apskati spēļu topus un dažreiz uzspēlē kādu spēlīti. Impulse ir erudīcijas un atmiņas spēle. RISK ir populāra stratēģijas galda spēle, kas ir ērti un vienkārši lietojuma telefonā. WordSearch ir vārdu meklēšanas spēle, ko bērnībā apguvām dāžādos žurnālos un angļu valodas stundās. Izbaudi!

Citas visiem zināmas, bet joprojām noderīgas aplikācijas – Delfi, Google Translate, Mobilly, Calculator, Wheather.

Comments are closed.