Tuvojas tas laiks, kad sākam pārskatīt šogad paveikto un plānot nākošo gadu. Gada beigas daudziem saistās ar sajūtu, ka kaut kāds posms dzīvē ir beidzies un atkal sāksies jauns. Tāpēc daudzi arī jūt vēlmi kaut ko mainīt. Sākumā jāsāk ar esošā gada izvērtēšanu, jo tas palīdzēs izvirzīt jaunus dzīves mērķus un apņemšanās.
Atceries, ka neesam perfekti un dažreiz arī mēdzam slinkot, līdz ar to nešausti sevi par nepiepildītām lietām un pieļautām kļūdām vecajā gadā. Mācies no savas pieredzes! Saproti, ka daži mērķi prasa vairāk laika un pacietības! Esi draugos ar pacietību un neatlaidību, gribasspēku un disciplīnu!
Gandrīz katrs cilvēks sāk kādu apņemšanos Jaunajā gadā. Zemāk ir redzamas populārākās apņemšanās. Ja trūkst idejas, droši smelies iedvesmu te. Un atceries, ka tā ir nevis modes lieta, bet gan paša vēlme un disciplīna pret izvirzīto mērķi.
1.Veselīga dzīvesveida piekopšana – sabalansēts uzturs, kvalitatīvs miegs, svara zaudēšana, fiziskās aktivitātes, smēķēšanas atmešana, alkoholisko dzērienu lietošanas samazināšana u.c.
2.Finansiālā stāvokļa uzlabošana – ietaupījums, uzkrājuma veidošana, labāka darba meklējumi, parādu atdošana, ceļošana, īpašuma iegāde, ieguldījumi fondos, dalība labdarības pasākumos.
3.Jaunu prasmju attīstīšana – svešvalodas apgūšana, zināšanu iegūšana, augstskola, pašizaugsmes semināru apmeklēšana, kvalifikācijas celšanas pasākumi, autovadītāja tiesību nolikšana, dejošanas un dziedāšanas prasmju iegūšana, mūzikas instrumenta apmācības u.c.
4.Esošo paradumu maiņa – pavadīt mazāk laika sociālajos tīklos, gulēt vidēji astoņas stundas, vairāk vingrot, vairāk atrasties svaigā gaisā, baudīt diskomfortu, būt pateicīgam un beigt sūdzēties, mazāk uztraukties un stresot.
5.Attiecību uzlabošana – jaunu attiecību veidošana, toksisku attiecību izbeigšana, laika pavadīšana ar bērniem, greizsirdības izskaušana, būt godīgam, saprotošam un iecietīgam, nekontrolēt savu partneri un nepieprasīt no citiem, neuzspiest savas vēlmes, ieklausīties vairāk.
Katram jābūt saviem mērķiem! Meklējot jaunus mērķus un apņemšanās, saisti tos ar savām vajadzībām un nepieciešamību. Esi uzmanīgs, aizgūtstot tos no citu idejām, jo dažreiz tas nemaz nav tas, ko PATIESI vēlies. Tādus mērķus ir grūtāk sasniegt un arī gandarījuma sajūta vairs nav tā. Saproti, ko tev dos šī mērķa sasniegšana un ko ar to darīsi tālāk. Atceries, veidot gan lielus, gan mazus mērķus, svarīgākais – reālus mērķus. Jo bez ilglaicīgajiem mērķiem, nepieciešami arī mazie ikdienas mērķīši, kas kopumā palīdz uzturēt šo procesu.
Viens var uzsākt jaunu dzīvi nākamajā dienā pēc šī raksta izlasīšanas, otras var izdarīt to tajā pašā dienā, bet kāds cits – tikai 1. janvārī. Tas ir normāli! Jo mēs esam dažādi un katram savas dzīves problēmas un “tarakāni galvā”. Ja arī Tu vēlies sākt jaunu dzīvi vai pamainīt esošo, seko savam mērķim un strādā pie tā!