aktivitates darba vieta

Aizvien vairāk uzņēmumu piekopj veselīgu darba vidi, lai uzlabotu darbinieku labsajūtu darba vietā. Ja darbinieks jūtas labi savā darba vidē, tas nodrošina gan produktīvāku darba veikumu, gan darbinieka lojalitāti un vēlmi attīstīties.

Uzņēmumi bieži pārsteidz savus darbiniekus ar gardu cienastu pirms svētkiem, tematiskām ballītēm piektdienas pēcpusdienā, sporta spēlēm vai gada balli. Bet aizvien vairāk uzņēmumu mēģina savus darbiniekus nodrošināt ar veselīgām aktivitātēm ikdienas darba vidē. Idejas, kuras apsvērt, lai vēl vairāk uzlabotu darba vides kvalitāti un darbinieku produktivitāti:

  • Vingrošana jeb rīta rosme. Var uzaicināt sporta treneri vai fizioterapeitu, kas kopā ar darbiniekiem izpildīs vingrinājumu kompleksu, kas mazinās veselības riskus sēdošā darba veicējiem, izkustinot dažādus muskuļus. Vingrošana piemērota ne tikai sēdošā darba veicējiem, bet arī personām, kas saskaras ar paaugstinātu stresa līmeni darbā.
  • Aktīva izdejošanās deju nodarbībā biroja telpās. Ja vingrošanā ir aktīvi jāseko katra vingrinājuma pareizai izpildei, tad deju nodarbībā var ļauties lielākai kustību brīvībai! Fizisko vingrinājumu vietā būs deju soļi, kas ir viegli izpildāmi ikvienam. Deju nodarbības veidu var izvēlēties. Uzņēmumi visbiežāk izvēlas Zumbu. Aktīva izdejošānas pie superīgām un atpazīstamām dziesmām nodrošinās darbinieku labsajūtu un prieku ne tikai turpmākai dienai, bet pat nedēļai.
  • Veselīgā uztura pamatprincipi. Biroja telpās var noorganizēt veselīgā uztura konsultāciju, pieaicinot uztura speciālistu, kas izstāstīs galvenos uztura pamatlikumus, kas būtu jāievēro ikvienam. Vērtīgi būtu sniegt ne tikai teorētiskās zināšanās, bet arī praktiku, piemēram, uztura meistarklasi, kā pagatavot veselīgas uzkodas vai maltīti līdzņemšanai uz darbu. Svarīgi, lai darbinieki sapratu veselīga un sabalansēta uztura būtību. Jāatceras, ka veselīgs uzturs piegādā cilvēkam enerģiju un uzturvielas, lai apmierinātu vesela cilvēka vajadzības konkrētajos darba, vides un dzīves apstākļos.
  • Jogas nodarbība. Nodarbība satur gan fiziskos, gan elpošanas vingrinājumus. Joga īpaši uzlabo mugurkaula funkcionalitāti un nostiprina dziļo muskulatūru. Jogas laikā domas tiks novirzītas no darba uzdevumiem un pienākumiem, atbrīvojot prātu. Tas darbiniekiem palīdzēs uzlabot paškontroli un samazināt stresu darba vietā.
  • Galda tenisa, hokeja vai futbola turnīrs biroja telpās. Šīs aktivitātes palīdzēs darbiniekam sadarboties komandās un attīstīs stratēģisko domāšānu. Prieks, smiekli un sacensību gars noteikti ir garantēts.
  • Dejošana pāros. Gatavojaties darba ballei? Uzaiciniet deju pasniedzēju, kas palīdzēs apgūt deju pamatus, lai iemācītos veiksmīgi sadejoties pāru dejās. Valša pamati, aktīvā Salsa vai kāda cita deja. Iegūtās zināšanas noderēs ikvienam arī citos pasākumos.
  • Karaoke birojā. Jā, tieši tā! Kustēšanās ir forša lieta, bet dziedāšanai arī nav ne vainas! Karaoke čempionāts vai uzņēmuma dziemsu svētki? Izvēlaties paši, bet jautrība ir garantēta!

Uzņēmumi, kas dod saviem darbiniekiem pievienoto vērtību (apmaksātas pusdienas, fiziskās nodarbības darba vietā, veselības apdrošināšana u.tt), ilgtermiņā iegūst vairāk, jo darbinieks ir laimīgāks, veselīgāks un produktīvāks. Darbiniekam nav intereses mainīt darba vidi, jo vēlme strādāt esošājā vietā ir stiprāka par motivāciju meklēt labāku darba vietu. Uzņēmumiem nepieciešams iesaistīties veselīgā dzīvesveida popularizēšanā un paplašināt darbinieku izpratni un redzesloku par fizisko aktivitāšu nozīmi dzīvē. Veselības veicināšanas aktivitātes darba vidē, palīdzēs izveidot jaunus paradumus, kas ilgtermiņā būs noderīgi gan darbiniekiem, gan darba devējam.

“Dejotprieks” studija piedāvā izbraukuma pasākumus uz biroja telpām, lai nodrošinātu kādu no veselības veicināšanas aktivitātēm. Deju nodarbības vai meistarklases cena ir atkarīga no nodarbības veida, laika, darbinieku skaita un Jūsu telpu atrašanās vietas. Vairāk informācijas, aizpildot kontaktformu vai zvanot pa tālruni 26146870.

Jūsu kolektīvs lieliski pavadīs laiku, baudot lielisku atmosfēru un iegūstot jaunas zināšanas!

Comments are closed.