zumbas ieguvumi nodarbibas

Zumbas nodarbība ir deju un fitnesa elementu apvienojums. Zumbas nodarbību laikā tiek nodarbināti gandrīz visi ķermeņa muskuļi, pat sejas! Prieku un smaidu nodarbībās veicina aizraujošās un atpazīstamās dziesmas, pie kurām tiek dejoti viegli atkārtojami deju soļi. Ja vēl neesi apmeklējusi Zumbu, noteikti piesakies uz pirmo bezmaksas nodarbību. Savukārt, ja jau regulāri apmeklē Zumbu, tad izlasi, kādus ieguvumus tu saņem apmeklējot Zumbas nodarbības!

  • Sirdsdarbības uzlabošana. Pateicoties dažādiem Zumbas ritmiem un intensitātes maiņām, tiek paātrināta sirdsdarbība, kas palīdz uzlabot sirds muskuļa funkcionālās spējas un asinsvadu sistēmu.
  • Fiziskā aktivitāte jautrā gaisotnē. Apmeklējot Zumbas nodarbības, rodas sajūta, ka esi deju ballītē un brīvi izbaudi atmosfēru. Bet, patiesībā, tiek nodarbinātas nozīmīgākās ķermeņa muskuļu grupas, veicinot muskuļu nostiprināšanu. Īpaši ieteicama Zumbas nodarbība ir sēdošā darba pārstāvjiem, jo aktīvi strādā ķermeņa augšdaļa, kas palīdz mazināt muguras sāpes pēc ilgajām darba stundām.
  • Ķermeņa svara samazināšana. Kā jau citās fiziskās aktivitātēs, Zumbā arī tiek aktīvi sadedzinātas kalorijas, līdz ar to veidojas līdzsvars starp dienas uzņemto un patērēto enerģiju, neveicinot svara pieaugumu. Bet apvienojot Zumbas nodarbības ar veselīgu un sabalansētu uzturu, ķermeņa svars var samazināties.
  • Vienā Zumbas nodarbībā var sakrāt jau 5 000 soļu. Dienas ieteicamais soļu skaits ir 7 000 -10 000. Zumbas nodarbībā sasniegt pusi no dienas nepieciešamā soļu skaita ir diezgan viegli! 
  • Koordinācijas un veiklības uzlabošana. Ātra kustību maiņa un deju soļu dažādība ļauj uzlabot koordināciju. Smadzenēm Zumba ir kā atjautības uzdevumu risināšana. Vienveidīgs darbs un ikdienas rutīna koordināciju atstāj novārtā. Tāpēc piedomā pie koordinācijas nepieciešamības savā dzīvē! Labi attīstīta koordinācija ļaus ātri apgūt jaunas aktivitātes un uzlabos līdzsvara sajūtu.
  • Stresa mazināšana. Apgūstot dažadu deju horeogrāfijas un dziedot līdzi pazīstamajām dziesmām, aizmirstas ikdienas raizes un problēmas. Gandarījums par padarītu un ķermeņa labsajūta noteikti veicinās pozitīvu emociju rašanos. Izbaudi atmosfēru un ļaujies dejas burvībai!
  • Jaunu draugu iegūšana. Neatkarīgi, vai uz nodarbībām nāc ar savu draudzeni vai viena, tev būs forši deju biedri! Zumbas laikā iegūtās emocijas un sarunas garderobē ar citām dāmām pirms un pēc treniņa paplašinās draugu loku. Tiek organizēti arī izbraukuma pasākumi, kad tiekas vairākas Zumbas treneres un iedvesmo pārējās dejotājas ar dejām un superīgu atmosfēru jūras krastā, festivālā vai pilsētas svētkos.

Lai apmeklētu Zumbas nodarbības, nav nepieciešamas zināšanas deju pamatos. Pievienoties var dažāda vecuma cilvēki, galvenais, ir gribasspēks apgūt ko jaunu un pozitīva attieksme! Muskuļu atmiņa ļaus vieglāk atcerēties deju soļus jau nākamajās nodarbībās. Piemērots apģērbs ir sporta tērps un apavi. Tiekamies Zumbas nodarbībās!

 

 

Comments are closed.